Get Adobe Flash player

polimerik sempozyum logo

 

3. Uluslararası Polimerik Kompozitler Sempozyumu, Sergisi ve Çalıştayı 9-11 Kasım 2012 tarihleri arasında İzmir Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi'nde yapılmıştır.

 

9 Kasım 2012 tarihinde başlayan Sempozyum çalışmalarının açılış konuşmalarından birini Yönetim Kurulu Başkanımız İsmail Hakkı Hacıalioğlu yapmıştır. Yönetim Kurulu Başkanımız daha sonra 1. Gün 3. Oturumda "Kompozit Sektörüne Genel Bir Bakış", 3. Gün 9. Oturumda "Kompozit Ürün Üretiminde Meslek Standartları ve Eğitim",ve "Odalar Birliği ve Kompozit Malzemeler" konulu 3 bildiri sunmuştur. Sempozyumun 2. Günü 7. Oturumun Oturum Başkanlığını da yapan Yönetim Kurulu Başkanımız Sempozyumun 3. gününün sonunda yer alan Panel'de "Dünyada ve Ülkemizde Polimerik Kompozit Sektörünün Bugünkü Durumu İle Geleceğe Yönelik Öneriler ve Sürdürülebilirlik" konulu bir konuşma yapmıştır. 3 gün süren Sempozyum süresince 10 Oturum halinde 47 bildiri sunulmuştur. Eş zamanlı olarak düzenlenen Çalıştay'da ise 4 Oturumda 8 bildiri sunulmuştur. Sempozyum ve Çalıştayın yanı sıra çok sayıda Poster Sunuşu da yapılmıştır. Sempozyum süresince sergi alanında ziyarete açık olan Sergiye ise aralarında Derneğimizin de yer aldığı, 9'u üyemiz olan 26 Kurum ve Kuruluş katılmıştır. 3 günün sonunda tüm aktiviteler toplam 290 kişi tarafından izlenmiştir. Derneğimiz ayrıca "Kompozit Sektörü Teknik Terimler Sözlüğü"nün de sponsorluğunu yaparak katılımcıların, eksikliği hissedilen bir konuda dikkatle hazırlanmış bir dökümana sahip olmalarını sağlamıştır.

 

Ulusal düzeyde olan ilk Sempozyum da dahil edildiğinde 8 yılda 4 kez düzenlenen Polimerik Kompozitler Sempozyumu gelenekselleşen bir hüviyete de kavuşmuştur.